REKLAMA
 

Běžné nemoci

Hledej:Zvětšit text

20 praktických využití Coca Coly- důkaz, že nepatří do lidského těla

24/2

Abychom dokázali, že Coca Cola nepatří do lidského těla, zde je 20 praktických příkladů, jak můžete Colu použít jako domácí čistič.

20 praktických příkladů

 1. Odstraňuje mastné skvrny z oděvů a textilií.
 2. Odstraňuje rez; metoda zahrnuje použití tkaniny namočené v Coca-Cole. Také uvolňuje zkorodované šrouby.
 3. Odstraňuje krvavé skvrny z oděvů a textilu.
 4. Čistí olejové skvrny z garážové podlahy; nechat skvrny odmočit, opláchnout hadicí.
 5. Zabíjí slimáky a hlemýždě, zabíjí je kyselina obsažena v Cole.
 6. Čistí spálené pánve; nechte pánev odmočit v Cole, poté opláchněte.
 7. Čistí konvice (stejná metoda jako u spálených pánví).
 8. Čistí terminály na autobaterie.
 9. Čistí motor; distributoři Coly používají tuto techniku po celá desetiletí.
 10. Čistí mince tak, že se poté krásně lesknou.
 11. Čistí spárovací hmotu; nalijte na podlahu v kuchyni, nechte několik minut, setřete.
 12. Rozpustí zub; Použijte uzavřený kontejner … nějakou dobu to trvá, ale funguje to.
 13. Odstraní žvýkačku z vlasů.
 14. Odstraňuje skvrny z porcelánu.
 15. Máte špinavý bazén? Přidáním dvou 2litrových láhví Coly vyčistíte rez.
 16. Můžete odstranit (nebo může vyblednout) barvivo z vlasů.
 17. Odstraní skvrny z koberce.
 18. Čistí WC.
 19. Cola a hliníková fólie přinesou chromu vysoký lesk.
 20. Čistí barvu z kovového nábytku.

Můžete si nyní představit, co Cola dělá s vaší žaludeční sliznici?

Navíc, už jste někdy přemýšleli nad tím, co Coca-Cola přesně je?

Co Coca-Cola přesně je:

Po 10 minutách: Cukr obsažený ve sklenici Coly může způsobit zničující „šok“ ve vašem těle. Příčinou je kyselina fosforečná, která inhibuje účinky cukru.

Po 20 minutách: V krvi se skokově vyskytne zvýšená hladina inzulínu.

Po 40 minutách: Je dokončeno požití kofeinu. Oční zorničky se rozšiřují. Krevní tlak stoupá, protože játra vylučují více cukru do krevního oběhu. Receptory adenosinu se ucpou čímž zamezí ospalost.

Po 45 minutách: Tělo zvyšuje produkci hormonu dopaminu, který stimuluje mozkové centrum potěšení. Podobně jako reakce, kterou vytváří Heroin.

Po 1 hodině: Kyselina fosforečná váže vápník, hořčík a zinek v gastrointestinálním traktu, což přeplňuje metabolismus. Močí se uvolňuje vápník.

Po více než 1 hodině: Močopudné účinky nápoje vstupují do “hry”. Vápník, hořčík a zinek jsou odplaveny z těla, které jsou součástí našich kostí, stejně jako sodík. V tomto okamžiku se můžeme cítit podráždění nebo utlumení. Celé množství vody, obsažené v Coca-Cole, se odvádí močí.

Když si dáváme studenou láhev Coly a užíváme si nepopiratelnou svěžest, jsme si vědomi toho, jaký „koktejl“ chemických látek dáváme do našich těl? Aktivní látka v Coca-Cole je kyselina ortofosforečná. Vzhledem k vysoké kyselosti, cisterny používané pro přepravu této chemikálie musí být vybaveny speciálními nádržemi určenými pro vysoce korozivní materiály.

Podívejme se na „anatomii“ jednoho z nejvíce propagovaných výrobků „Coca-Cola Co.“- Coca-Cola Light bez kofeinu. Tento nápoj obsahuje sycenou vodu, E150D, E952, E951, E338, E330, E211, a aromata.

Podívejme se na „anatomii“

Perlivá/sycená voda-ta vyvolává žaludeční sekreci, zvyšuje kyselost žaludečních šťáv a vyvolává nadýmání. Primárně se používá filtrovaná voda z vodovodu.

E150D – jedná se o potravinářské barvivo získané zpracováním cukru při předepsané teplotě, s nebo bez přídavku chemických činidel. V případě Coca-Coly se přidává síran amonný.

E952 – cyklamát sodný je náhražkou cukru. Cyklamát je syntetická chemikálie, má sladkou chuť, která je 200krát sladší než cukr a je používána jako umělé sladidlo. V roce 1969 byla tato látka zakázána FDA, protože, stejně jako sacharin a aspartam, způsobovala u krys rakovinu.

E950 – acesulfam draselný. 200krát sladší než cukr, obsahující methyl-ether. Zhoršuje funkci kardiovaskulárního systému. Stejně tak obsahuje kyselinu asparaginic, která může také špatně působit na naši nervovou soustavu a po delší době může vést k závislosti. Acesulfam se špatně rozpouští a není doporučován pro děti a těhotné ženy.

E951 – aspartam. Náhražka cukru pro diabetiky a je chemicky nestabilní, při zvýšených teplotách se rozkládá na methanol a fenylamin. Methanol je velmi nebezpečný, protože pouze 5-10 ml může způsobit zničení zrakového nervu a nevratnou slepotu. V teplých nealkoholických nápojích se aspartam transformuje na formaldehyd, který je velmi silný karcinogen. Mezi příznaky otravy aspatnamem patří: bezvědomí, bolesti hlavy, únava, závratě, nevolnost, bušení srdce, přibývání na váze, podrážděnost, úzkost, ztráta paměti, rozmazané vidění, mdloby, bolesti kloubů, deprese, neplodnost, ztráta sluchu a další.

Aspartam může také vyvolat tyto choroby: mozkové nádory, roztroušenou sklerózu, epilepsii, Gravesovu nemoc, chronickou únavu, Alzheimerovou chorobu, diabetes, duševní poruchy a tuberkulózu. Tato látka byla dříve ilegální kvůli nebezpečí, ale byla znovu podezřelým způsobem povolena.

E338 – kyselina fosforitá. Ta může způsobovat podráždění kůže a očí. Používá se pro výrobu solí kyseliny fosforečné z amoniaku, sodíku, vápníku, hliníku a také v organické syntéze pro výrobu dřevěného uhlí a filmových pásek. Používá se také při výrobě žáruvzdorných materiálů, keramiky, skla, hnojiva, syntetických detergentů, medicíny, při kovoobrábění, stejně jako v textilním a ropném průmyslu. Je známo, že kyselina orthofosforečná narušuje vstřebávání vápníku a železa do těla, což může způsobit oslabení kostí a osteoporózu. Další nežádoucí účinky jsou žízeň a kožní vyrážky.

E330 – kyselina citronová. Ta je široce používána ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu. Soli kyseliny citronové (citráty) se používají v potravinářském průmyslu, jako kyseliny, konzervační látky, stabilizátory a v lékařských oborech - pro konzervování krve.

Aroma – neznámé aromatické přísady

E211 – benzoát sodný. Používá se při výrobě některých potravinářských výrobků pro antibakteriální a antiplísňové účely. Často jej můžeme nalézt v džemech, ovocných šťávách a ovocných jogurtech. Neměli by jej užívat lidi, kteří trpí na astma a kteří jsou citliví na kyselinu acetylsalicylovou. Studie provedená Peterem Piperem na Universitě v Sheffieldu ve Velké Británii zjistila, že tato látka způsobuje značné škody na DNA. Podle Petera, benzoát sodný, který je aktivní složkou konzervačních látek, neničí DNA, ale deaktivuje jej. To může vést k cirhóze k degenerativním onemocněním, jako je Parkinsonova choroba.

 

Zdroj: http://svobodnenoviny.eu/20-praktickych-vyuziti-coca-coly-dukaz-ze-nepatri-do-lidskeho-tela  www.svobodnenoviny.eu


Další články

Dopady protiepidemických opatření na děti a mládež

31/3

Úzkosti a deprese, nárůst závislostí na mobilu, PC a sociálních sítích. To jsou jen některá zjištění unikátního výzkumu o rizikovém chování žáků 2.…

více

Pár tipů, jak v období chřipek podpořit imunitu dětí i…

26/3

Na podzim a na jaře není o virózy a chřipky nouze. Na vině jsou časté změny počasí, střídání teplot a návrat dětí do kolektivu. Imunita dostává…

více

Používáte aviváž jen na praní? To je velká škoda, můžete ji…

5/7

Aviváž nejen krásně voní. Také využíváte aviváž jen během praní? To je velká škoda, existuje totiž mnoho dalších způsobů, jak ji můžete ve vaší…

více

Makový olej

3/7

Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných…

více

Chraňte děti před sluncem. Spálení v mladém věku zvyšuje…

1/7

Ačkoli jsou sluneční paprsky v omezeném množství zdraví prospěšné, pokud si jich člověk dopřává až moc, mohou naopak škodit. A u dětí to platí…

více
REKLAMA

Odběr novinek

Chcete-li odebírat naše novinky, vyplňte níže Váš e–mail.


Další článkyOdkazy 

Zdroje 

Kontakt 

Občanské sdružení péče o vlastní zdraví a aktivní život

© Copyright 2013 pzaz.cz


Nahoru